Dobór prac na XIII Aukcję Sztuki Współczesnej Bátor Tábor (2017)

Już po raz 13 podczas Aukcji Bátor Tábor wystawiony zostanie niezwykły wybór najlepszych prac sztuki wpółczesnej. W tym roku starannej selekcji prac zaprezentowanych 18 maja dokona pięcioosobowe Jury w skład którego wchodzą: Gábor Pados, Orsolya Hegedüs, Margit Valkó, Attila Pőcze i Gábor Einspach.

Jest dla nas niezmiernie ważne by wyboru prac zaprezentowanego na aukcji nie ograniczony był przez odległości geograficzne, w związku z tym w 2017 roku na aukcji pojawią się pracę artystów z pochodzącymi z Europy Wschodniej. Obecnośc tych znamienitych nazwisk na naszej aukcji to prawdziwy zaszczyt.

Za dobór prac międzynarodowych odpowiadało jury złożone z: Daniel Hug, Carl Kostyál, Farkas Rózsa, Peri Peter i András Szántó.

Dzięki naszej inicjatywie już od 5 lat młodzi i utalentowani, ale mniej znani artyści mogą zdobyć możliwośc zaistnienia na naszej aukcji. Każdy artysta może przedstawić swoją jedną pracę, która oceniona zostanie w tajnym  głosowaniu przez siedmiu członków jury:  Orsolya Hegedüs, Katalin Spengler, Katalin Székely, Margit Valkó, Gábor Einspach, Gábor Pados i Attila Pőcze.