XIII Aukcja Sztuki Współczesnej Bátor Tábor, Budapeszt

111_resize

Data: 18 maja 2017

Miejsce: Kiscell Museum, Budapeszt

Z roku na rok nasza aukcja przyciąga coraz więcej uwagi, która zobowiązuje nas do dbania o jak najlepszą jakość wybieranych dzieł sztuki. Nasze profesjonalne jury to:

  • Daniel Hug, Carl Kostyal, Rózsa Farkas, Peter Peri i András Szántó –  jako osoby z ogromnym autorytetem w świecie sztuki oraz z nieporównywalną wiedzą o twórczości węgierskich artystów z korzeniami Europy Środkowo-Wschodniej, nasze jury stwarza niepowtarzalną okazję dla artystów do wzięcia udziału w Aukcjach Bator Tabor. Każdy artysta możę zaprezentować jedną pracę.
  • Dzięki zaangażowaniu naszych pięciu członków jury: Gábor Pados, Margit Valko, Attila Pőcze, Gábor Einspach i Orsolya Hegedus możemy pochwalić się wspaniałym wybórem prac najlepszych Węgierskich artystów.
  • Dzięki naszej inicjatywie już od 5 lat młodzi i utalentowani, ale mniej znani artyści mogą zdobyć możliwośc zaistnienia na naszej aukcji. Każdy artysta może przedstawić swoją jedną pracę, która oceniona zostanie w tajnym  głosowaniu przez siedmiu członków jury:  Orsolya Hegedüs, Katalin Spengler, Katalin Székely, Margit Valkó, Gábor Einspach, Gábor Pados i Attila Pőcze.

Wszystkie 90 prac wybranych do aukcji zostaną wystawione w widocznym miejscu w Muzeum Kiscell. Licytację prowadzi Nora Winkler we współpracy ze specjalistami z Kieselbach Gallery.

IMG_8766

Impreza towarzysząca Aukcji daję okazję zaproszonym uczestnikom (wśród których znajdziemy zagranicznych i węgierskich artystów, dyrektorów galerii, kuratorów i kolekcjonerów) unikalną możliwość kontaktu i wnikliwego spojrzenia na współczesną sztukę węgierską, która powoli zaczyna zdobywać rozgłoś na Europejskiej sccenie sztuki współczesnej. Konkurs skierowany do młodych, zdolnych i nieznanych jeszcze artystów daje im szansę zaprezentowania swoich umiejętności przed międzynarodową publicznością.

033_resize

Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w tegorocznej aukcji, poniżej podajemy dane kontaktowe do rejestracji:

 

Bátor Tábor Fundacja Węgry

1135 Budapeszt, Reitter Ferenc u. 46-48.

 

Joó Mónika

Koordynator wydarzenia

tel: + 36-30-815-7532

e-mail: m.joo@batortabor.hu

 

www.batortabor.hu